[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] معرفی پروازهای ارزان قیمت برای سفر از سوئد به ایران و بالعکس - زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
سه‌شنبه 21 آذر‌ماه سال 1391 @ 23:51

معرفی پروازهای ارزان قیمت برای سفر از سوئد به ایران و بالعکس

زیر آسمان سوئد: برای سفر هوایی از ایران به سوئد و یا بالعکس،شرکتهای هواپیمایی متفاوتی وجود دارند که خدمات متفاوتی با قیمت های مختلف هم ارائه می کنند.شرکت هواپیمایی ایران ایر(هما)،شرکت هواپیمایی ترکیش ایر،شرکت هواپیمایی قطرایرویز،شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا،شرکت هواپیمایی هلندی KLM و غیره... تعدادی از معروفترین آنها هستند اما در کنار اینها شرکتهای هواپیمایی دیگری هم هستند که شاید خیلی مشهور و بنام نباشند ولی با ارائه خدمات مسافری کمتر و استفاده از هواپیماهای ارزانتر به نسبت پروازهای ارزان قیمت تری هم به مشتریان خود ارائه می کنند.

در این مطلب بیشتر قصد داریم به معرفی این شرکتهای هواپیمایی ارزان قیمت برای سفر از ایران به سوئد یا بالعکس بپردازیم.


1- شرکت هواپیمایی بلاویا Belavia

این شرکت هواپیمایی تقریبا نوظهور که یک شرکت هواپیمایی دولتی متعلق به کشور روسیه سفید(بلاروس) است در سال 1996 میلادی تاسیس شده است و در حال حاضر از پایتخت کشور بلاروس یعنی از شهر "مینسک" Minsk به بیش از 40 نقطه از سطح اروپا و آسیا و از جمله به تهران پروازهای معمول روزانه دارد.از کشور سوئد تنها پرواز از شهر استکهلم انجام می شود و تنها مقصد در ایران هم شهر تهران است.

پرواز این شرکت هواپیمایی برای مسیر سوئد به ایران و بالعکس در مسیر استکهلم-مینسک-تهران انجام می شود یعنی مسافران بایستی برای رسیدن به سوئد یا ایران توقفی چند ساعته در فرودگاه مینسک داشته باشند.در حال حاضر هیچ پرواز مستقیم و بدون توقفی از طریق هیچ ایرلاینی بین ایران و سوئد وجود ندارد.در صورتی که پرواز مستقیم و بدون توقف انجام شود مدت پرواز به 5 ساعت و نیم می رسد در حالیکه برای پروازهای غیرمستقیم و همراه با توقف در شهری دیگر از اروپا یا آسیا،مدت معمول سفر به چندین ساعت بیشتر نیز خواهد انجامید.

بطور معمول بهای بلیت پروازهای این شرکت هواپیمایی به مراتب از بهای بلیت سایر شرکتهای هواپیمایی ارزانتر است.برای بررسی می توانید به سایت این شرکت در اینجا مراجعه کنید و برای تاریخ پروازی خود قیمتها را مشاهده کنید.

اما شاید بد نباشد بدانید که در گذشته ناوگان هوایی شرکت بلاویا تنها از هواپیماهای توپولوف و ایلوشین روسی تشکیل شده بود اما با توجه به نوسازی و تحولی که از اواخر سال 2003 میلادی متوجه ناوگان هوایی شرکت بلاویا شد،این شرکت توانست نسل جدیدی از هواپیماهای جدید و بروز غربی را خریداری و در اختیار خود بگیرد بطوریکه در حال حاضر بیشتر پروازهای این شرکت با هواپیماهای جت بمباردیر و یا هواپیماهای بوئینگ مدرن مدل 500-737 که یکی از جدیدترین مدلهای بوئینگ 737 محسوب می شود انجام می شود.در پروازهای مسیر تهران-سوئد و بالعکس عموما از همین هواپیماهای بوئینگ استفاده می شود.در حال حاضر عمر متوسط ناوگان هوایی این شرکت با احتساب سه فروند هواپیمای توپولوف 154M باقی مانده در ناوگان هوایی آن در حدود 12.5 سال است.


2- شرکت هواپیمایی پگاسوس Pegasus

مقر یا هسته اصلی(هاب) پروازهای این شرکت ترکیه ای در شهر "استانبول" قرار دارد.این شرکت در سال 1990 میلادی تاسیس شد و در حال حاضر به بیش از 70 فرودگاه در شهرهای مختلف اروپا و آسیا برنامه پروازی روزانه دارد.

پروازهای این شرکت ارزان قیمت ترکیه ای در مسیر تهران-استانبول-استکهلم انجام می شود.توقف در فرودگاه استانبول چند ساعتی معمولا طول می کشد و سپس مسافران برای ادامه سفر به تهران یا استکهلم آماده می شوند.

بطور معمول بهای بلیت پروازهای این شرکت هواپیمایی به مراتب از بهای بلیت سایر شرکتهای هواپیمایی ارزانتر است.برای بررسی می توانید به سایت این شرکت در اینجا مراجعه کنید و خودتان قیمتها را برای تاریخ دلخواه خود مشاهده کنید.

عمر متوسط ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی پگاسوس تنها 4.2 سال است که حاکی از جوانی قابل توجه ناوگان هوایی این شرکت می باشد.هواپیماهای مورد استفاده این شرکت هم 34 فروند بوئینگ 737 از سری 400-737، 500-737 و 800-737 است.


3- شرکت هواپیمایی ایرفلوت Aeroflot

شرکت هواپیمایی دولتی "ایرفلوت" (ایرفلوت به زبان روسی بمعنای ناوگان هوایی است)مهمترین و در عین حال یکی از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی ملی روسیه محسوب می شود که در سال 1923 میلادی تاسیس شده است.

فرودگاه و هاب اصلی پروازهای ایرفلوت،فرودگاه بین المللی Sheremetyevo در نزدیکی شهر مسکو می باشد.این فرودگاه دومین فرودگاه بزرگ و اصلی کشور روسیه محسوب می شود.

عمر متوسط ناوگان هوایی ایرفلوت 5.7 سال است و در حال حاضر عمده هواپیماهای مورد استفاده این شرکت هواپیمایی روسی از نوع ایرباس های مدرن سری A300 است.

برای اطلاعات بیشتر از پروازهای این شرکت هواپیمایی از سوئد به مقصد ایران و بالعکس به سایت این شرکت در اینجا مراجعه کنید.


سایر شرکتهای هواپیمایی 

سایر شرکتهای هواپیمایی معمول که در مسیر سوئد به ایران خدمات متفاوتی با شرایط متفاوتی ارائه می کنند عبارتند از:

1-شرکت هواپیمایی ایران ایر(هما)     

شرکت هواپیمایی ایران ایر(هما سابق) در حال حاضر از شهرهای زیر دارای پروازهای هفتگی در مسیر ایران به سوئد و بالعکس است:روزهای شنبه و پنج شنبه از فرودگاه آرلاندا شهر استکهلم به تهران و روزهای دوشنبه از فرودگاه لندوتر شهر گوتنبرگ(یوته بوری) به تهران.در حال حاضر تمامی پروازهای این شرکت دارای توقف کوتاهی در یکی از فرودگاههای اروپایی برای سوختگیری است بطوریکه مسافران در زمان سوختگیری از هواپیما خارج نمی شوند.

بهای بلیت پروازهای ایران ایر در مسیر سوئد به ایران و بالعکس با توجه به زمان پرواز شما و مدت اعتبار بلیت شما و یا حتی یکطرفه یا دوطرفه بودن بلیت شما می تواند متغیر باشد.

بهای بلیت پروازهای ایران ایر برای دانشجویان ایرانی در صورتی که پس از تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت ایران در سوئد برای دریافت نامه تخفیف بلیت هواپیما اقدام نمایند و آن را به دفتر فروش بلیت ایرا ن ایر در سوئد ارائه کنند از بهای بلیت معمولی ارزانتر است.برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت دریافت نامه تخفیف بلیت هواپیما می توانید به سایت سفارت ایران در استکهلم در اینجا -بخش خدمات کنسولی-مراجعه کنید.

عمر متوسط ناوگان هوایی ایران در حدود 22.8 سال است  اما در حال حاضر هواپیماهایی که در مسیر سوئد به ایران و بالعکس استفاده می شوند عموما از نوع ایرباس A300 و یا A310 هستند که کماکان قابلیت فنی قابل قبول برای پرواز در سطح کشورهای اروپا و اتحادیه اروپا را دارند اما نوسازی ناوگان هوایی ایران مساله ای است که به هر صورت باید به آن توجه بیشتری شود.

2-شرکت هواپیمایی ترکیش ایر Turkish Airlines

مهمترین و بزرگترین شرکت هواپیمایی ملی کشور ترکیه است که در سال 1933 میلادی با بودجه بخش دولتی پاگرفت و در حال حاضر دارای برنامه پروازی منظم به بیش از 146 فرودگاه بین المللی دنیاست.

عمر متوسط ناوگان هوایی ترکیش ایر 6.8 سال است و در حال حاضر ناوگان هوایی این شرکت از جدیدترین هواپیماهای بوئینگ و ایرباس بهره می برد.

اگر شما یک ایرانی اهل مشهد،تبریز،شیراز هستید،پروازهای ترکیش ایر یکی از بهترین انتخابها برای شما می تواند باشد چون برای رفتن به شهر خود نیازی ندارید که رنج سفر از تهران به شهر خود را متحمل شوید.برای تهیه بلیت از این شرکت ترکیه ای می توانید به اینجا مراجعه نمایید.

3- شرکت هواپیمایی لوفت هانزا Lufthansa

اگر بهای بلیت برای شما گزینه مهمی نیست و می خواهید از خدمات و امکانات ویژه هواپیماهای اروپایی استفاده کنید می توانید به پروازهای اروپایی دیگری هم فکر کنید.لوفت هانزا بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان است که از نظر حمل مسافر دومین پس از ایرفرانس فرانسه و پنجمین در جهان است.

در حال حاضر هر روز یک پرواز رفت و برگشت از فرودگاه فرانکفورت به فرودگاه امام در تهران انجام می شود و شما می توانید برای پروازهای خود در مسیر تهران به سوئد از پروازهای این شرکت از شهرهای استکهلم،گوتنبرگ و نورشوپینگ استفاده کنید.البته ترانزیت فرودگاهی در فرودگاه فرانکفورت را هم باید در نظر بگیرید.عمر متوسط ناوگان هوایی این شرکت هواپیمایی در حدود 13.3 سال است.برای تهیه بلیت به سایت این شرکت هواپیمایی در اینجا مراجعه کنید.

4- شرکت هواپیمایی KLM

شرکت هلندی هواپیمایی KLM مشهورترین ایرلاین هلندی و یکی از مهمترین و بزرگترین شرکتهای مسافربری جهان محسوب می شود که تاسیس آن به حدود یک قرن پیش برمی گردد.در حال حاضر از شهرهای لینشوپینگ،کارلستاد،یونشوپینگ،فالون،گوتنبرگ و استکهلم پروازهای غیرمستقیمی به تهران وجود دارد که محل توقف و یا ترانزیت همه ی آنها شهر آمستردام در هلند است.عمر متوسط ناوگان هوایی این شرکت هواپیمایی باسابقه و قدرتمند در حدود 9 سال است.برای تهیه بلیت به سایت این شرکت هواپیمایی در اینجا مراجعه کنید.

5- شرکت هواپیمایی قطرایرویز Quatar Airways

شرکت قطرایرویز در سال 1993 میلادی تاسیس شد و از سال 1994 میلادی رسما فعالیت خود را آغاز کرد.هاب یا مرکز اصلی پروازها فرودگاه بین المللی شهر دوحه است و پروازهای تهران به اروپا از طریق همین فرودگاه بزرگ و همچنان در حال توسعه انجام می شود.ناوگان هوایی این شرکت از جدیدترین،بهترین و گرانقیمت ترین هواپیماهای روز جهان بهره می برد.

اگر در سوئد در شهرهای لولئو Luleå و یا در شهر نورشوپینگ Norrköping زندگی می کنید می توانید از پروازهای قطرایرویز استفاده کنید.پرواز شما از شهر شما به استکهلم و سپس به سمت تهران انجام می شود.برای اطلاعات بیشتر به سایت این شرکت هواپیمایی در اینجا مراجعه نمایید.


تهیه،تنظیم و نگارش: علی مهدی پور

*درصورتی که قصد لینک این صفحه را دارید،از نوار تولبار بالای صفحه به کل مطلب لینک کنید.لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ کپی رایت در ایران کمک کنیم.

نظرات (2)
||
دوشنبه 25 آذر‌ماه سال 1392 ساعت 18:25
پرواز مستقیم از اصفهان به گوتنبرگ نیست؟
امتیاز: 4 3
پاسخ:
درود دوست من
خیر. شما بایستی برای رسیدن به گوتنبرگ از فرودگاه امام در تهران پرواز کنید
یه نفر ||
جمعه 18 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 15:32
با سلام
این رو اضافه کنم که هواپیمایی آسمان ایران هم جدیدا پروازمستقیم تهران-استکهلم راه انداخته که تقریبا از همه ی ایرلاین هاارزان تره ...
ضمنا این پرواز ها با هواپیما A340 انجام میشه.. فکر کنم روز های یکشنبه وپبجشنبه است....
امتیاز: 19 3
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد