[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای نروژ-ترم پائیز 2013 میلادی - زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:06

فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای نروژ-ترم پائیز 2013 میلادی


زیر آسمان سوئد: بسیاری از دانشگاههای نروژ سالانه از تاریخ "اول اکتبر(نهم مهرماه) تا اول دسامبر(دهم آذرماه)"،درب های پذیرش تحصیلی خود را به روی دانشجویان داخلی و خارجی که خواهان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد(مستر) از سرتاسر دنیا هستند می گشایند.همانگونه که می دانید ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تمامی دانشجویان خارجی کماکان رایگان و بدون دریافت شهریه تحصیلی است و این امر کافیست تا یک فرصت طلایی برای تمامی دانشجویان خارجی بویژه دانشجویان داخل ایران فراهم شود تا به ادامه تحصیل در دانشگاههای مطرح و معتبر اروپایی همچنان امیدوار باشند.شما برای اقدام تحصیلی نیازی به کمک یا مشاوره هیچ موسسه،شخص و شرکتی ندارید.تمامی مراحل از ابتدای مرحله ثبت نام و ارسال مدارک تا مرحله دریافت ویزای دانشجویی و ورود به کشور نروژ و آغاز درس و کلاس،همه و همه را خودتان می توانید انجام دهید.اما شرایط برای پذیرش چیست؟چه کسانی می توانند اقدام کنند؟ چه مقدار زمان دارند تا این کار را انجام دهند؟ هزینه های زندگی چگونه است؟ و خیلی پرسش های دیگر...در این مطلب تلاش می شود پاسخ تمامی این پرسش های شما داده شود.

شرایط و مراحل لازم برای اقدام جهت دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد(Master)

قدم اول: فراهم نمودن مدرک زبان انگلیسی IELTS یا TOEFL

نخستین کاری که باید تاکنون انجام داده باشید،فراهم نمودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل است.همانطور که می دانید در نروژ تمامی دانشگاهها بر اساس مدرک زبان انگلیسی دانشجویان خارجی و غیرانگلیسی زبان را ارزیابی و پذیرش می کنند.دریافت پذیرش مشروط یا بدون ارائه مدرک زبان(همانند آنچه در کشور مالزی و سایر کشورهای مشابه صورت می گیرد) در سطح دانشگاههای نروژ امری غیرممکن است.

چقدر برای مدرک زبان آیلتس یا تافل وقت دارید؟

اگر به تحصیل رایگان در دانشگاههای نروژ فکر می کنید و هنوز مدرک زبان خود را نگرفته اید و یا درنوبت آزمون هستید،بایستی توجه کنید که بطور نمونه برای دانشگاه NTNU از اکنون تقریبا 4 ماه (تا اول فوریه 2014 میلادی برابر با دوازدهم بهمن ماه 1392 خورشیدی) فرصت دارید که نتیجه مدرک زبان انگلیسی به همراه سایر مدارک موردنیاز خود را به دست دانشگاه برسانید.

البته تنها برای دانشگاه NTNU که یکی از اصلی ترین دانشگاههای نروژ است این مهلت چهارماهه را خواهید داشت.این مهلت برای دانشگاه اسلو و دانشگاه برگن تنها تا اول دسامبر 2014 میلادی برابر با دهم آذرماه 1392 خورشیدی درنظر گرفته شده است.این یعنی برای این دانشگاهها تنها تا دهم آذرماه امسال زمان دارید مدرک زبان خود را به دست آنها برسانید.

دیرترین مهلت پذیرش تمامی مدارک از جمله مدرک زبان انگلیسی هم مربوط به دانشگاه استاونگر می شود که تا اول مارچ سال 2014 میلادی (دهم اسفند ماه 1392 خورشیدی) درنظر گرفته شده است.دلیل آن هم این است که زمان شروع ثبت نام برای این دانشگاه از تاریخ 16 دسامبر امسال تازه آغاز می شود.

توجه هم داشته باشید که نتیجه مدرک زبان انگلیسی معمولا بایستی مستقیما از سوی سازمان مسئول برگزارکننده آزمون به دانشگاه موردنظرتان ارسال شود.بنابراین ضروری است که در زمان ثبت نام برای آزمون زبان انگلیسی، نام دانشگاههای موردنظرتان را برای دریافت نتیجه آزمون زبان دقیقا مشخص نمائید.


ثبت نام برای آزمون زبان انگلیسی در ایران

برای ثبت نام آنلاین آزمون زبان انگلیسی آیلتس IELTS در ایران می توانید به اینجا مراجعه کنید.در حال حاضر تنها 2 مرکز برای برگزاری آزمون در ایران وجود دارد که در برخی شهرهای ایران اقدام به برگزاری آزمون می کنند.اگر هم دوست دارید که بجای آیلتس،تافل TOEFL امتحان دهید می توانید برای ثبت نام در آزمون تافل TOEFL به اینجا مراجعه کنید.


نمره زبان انگلیسی موردنیاز

اگر آزمون آیلتس IELTS می دهید یا داده اید،باید توجه کنید که حداقل نمره موردنیاز زبان انگلیسی آیلتس برای دانشگاههای مختلف متنوع می تواند باشد.بطور نمونه،دانشگاه NTNU در شهر "ترونهایم" نروژ حداقل نمره آیلتس آکادمیک 6.5 را برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد قبول می کند اما دانشگاه "اسلو" Oslo University حداقل نمره 6 را می پذیرد.حداقل نمره برای آزمون TOEFL هم بسته به اینکه کاغذی،کامپیوتری یا اینترنتی باشد برای هر دانشگاه متغیر است.بنابراین برای هر دانشگاهی که اقدام  می کنید ابتدا به سایت دانشکده یا رشته موردنظرتان بروید و از شرایط نمره زبان برای هر رشته از پیش مطلع شوید.


قدم دوم: انتخاب رشته موردنظرتان

برای اینکه بتوانید براحتی متوجه شوید که رشته تحصیلی موردنظرتان در کدام دانشگاههای نروژ ارائه و تدریس می شود،کافیست به اینجا مراجعه کنید.دو راه برای جستجو دارید.یا گروه رشته موردنظرتان را انتخاب کنید و سپس بصورت ترتیب الفبایی آنها را مرتب و فهرست کنید یا اینکه در جای خالی عنوان رشته موردنظرتان را بنویسید و سپس به جستجو ادامه دهید.سپس می توانید براحتی وارد سایت همان دانشگاه یا رشته شوید و شرایط ورودی موردنیاز رشته موردنظرتان را بیابید.


مشهورترین دانشگاههای نروژ عبارتند از:

دانشگاه اسلو

دانشگاه ترونهایم NTNU

دانشگاه برگن

دانشگاه استاونگر


فایل های PDF اطلاعات دانشجویی مهمترین دانشگاههای نروژ:


- اگر "دانشگاه اسلو" را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اید،می توانید تمامی اطلاعات موردنیاز برای این دانشگاه را در قالب یک فایل PDF از اینجا دریافت کنید.فهرست تمامی رشته های این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد را می توانید در اینجا مشاهده نمایید.برای ثبت نام و ایجاد پروفایل شخصی در سایت این دانشگاه هم به اینجا مراجعه کنید.


- اگر "دانشگاه برگن" را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اید،می توانید تمامی اطلاعات موردنیاز برای این دانشگاه را در قالب یک فایل PDF از  اینجا دریافت کنید.برای ثبت نام و ارسال درخواست ادامه تحصیل در این دانشگاه بایستی در اینجا پروفایل شخصی ایجاد کنید.فهرست تمامی رشته های دوره ارشد این دانشگاه را هم می توانید از اینجا مشاهده کنید.


- اگر "دانشگاه استاونگر" را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اید،می توانید تمامی اطلاعات موردنیاز برای این دانشگاه را در قالب یک فایل PDF از  اینجا دریافت کنید.فهرست تمامی رشته های دوره ارشد این دانشگاه را هم می توانید از اینجا مشاهده کنید.برای ثبت نام و ایجاد پروفایل شخصی در سایت این دانشگاه بایستی از تاریخ 16 دسامبر 2013 میلادی اقدام کنید.


- اگر "دانشگاه NTNU" را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اید،می توانید تمامی اطلاعات موردنیاز برای این دانشگاه را در قالب یک فایل PDF از  اینجا دریافت کنید.فهرست تمامی رشته های دوره ارشد این دانشگاه را هم می توانید از اینجا مشاهده کنید.برای ثبت نام و ایجاد پروفایل شخصی در سایت این دانشگاه به اینجا بروید.


توجه: ارسال فرم اولیه ثبت نام(صرفا برای دانشگاه NTNU)

برای صرفا دانشگاه NTNU پس از اینکه رشته موردنظرتان را با توجه به دارا بودن شرایط ورودی برای تحصیل، انتخاب نهایی نمودید،ابتدا یک "فرم اولیه ثبت نام" را بایستی تکمیل و ارسال کنید.هدف از تکمیل و ارسال این فرم این است که دانشگاه موردنظر شما ابتدا شرایط شما را ارزیابی کند که اصلا واجد شرایط برای اقدام هستید یا خیر.آخرین مهلت برای ارسال این فرم اولیه اول دسامبر 2013 یعنی دهم آذرماه 1392 خورشیدی است. این فرم در اول اکتبر سال جاری میلادی در سایت هر دانشگاه در دسترس شما قرار می گیرد.توجه کنید که برای دریافت پذیرش از این دانشگاه در زمان تکمیل فرم اولیه ثبت نام، هیچگونه مدرک تحصیلی از شما خواسته نمی شود و شما نیازی ندارید که هیچگونه مدرک تحصیلی یا نمره زبان ارسال کنید.این فرم را  می توانید بصورت آنلاین در سایت دانشگاه NTNU در اینجا تکمیل و ارسال کنید.

در صورتی که برای دانشگاه NTNU اقدام کرده باشید،پس از ارسال فرم اولیه ثبت نام در صورتی که شرایط موردنیاز برای پذیرش را داشته باشید، در پایان ماه دسامبر 2013 یا در ماه ژانویه سال 2014 میلادی،برایتان یک پست الکترونیکی از سوی مرکز بررسی مدارک تحصیلی دانشگاه ارسال می شود که در صورتی که واجد شرایط برای اقدام شناخته شده باشید بایستی در این مرحله تمامی مدارک موردنیاز از جمله ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات و نمره زبان انگلیسی و غیره... را نهایتا تا اول ماه فوریه سال 2014 میلادی برابر با دوازدهم بهمن ماه 1392 خورشیدی به نشانی دانشگاه ارسال کنید.


قدم سوم: ارسال مدارک موردنیاز به نشانی دانشگاه

برای تمامی دانشگاههای نروژ بجز دانشگاه NTNU،تمامی مدارک موردنیاز شامل مدرک تحصیلی و مدرک زبان بایستی نهایتا تا تاریخ اول دسامبر 2014 میلادی به دست دانشگاه موردنظرتان رسیده باشد.


مدارک مورد نیاز برای ارسال و نشانی پستی دانشگاه بطور معمول در سایت هر دانشگاه در بخش Admission اعلام می شود اما بطور کلی و عمومی مدارک زیر مهمترین آنها هستند:


1-ترجمه آخرین مدرک تحصیلی که در اینجا همان مدرک لیسانس یا کارشناسی(پیوسته یا ناپیوسته،دانشگاه سراسری یا آزاد یا پیام نور و غیره تفاوتی ندارد-ترجمه مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی ضرورتی ندارد)

2-ترجمه ریزنمرات آخرین مدرک تحصیلی

3-مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل (نتیجه آزمون معمولا باید بصورت مستقل و جداگانه توسط مرکز برگزاری آزمون به دانشگاه موردنظر ارسال شود.بنابراین ضروری است که در زمان ثبت نام برای آزمون زبان انگلیسی،نام دانشگاههای موردنظرتان را برای دریافت نتیجه آزمون زبان دقیقا مشخص نمائید.اطلاعات بیشتر در این رابطه را در سایت دانشگاه موردنظرتان جستجو کنید.)

برای ارسال سایر مدارکتان از پستهای پیشتاز یا TNT استفاده کنید.یادتان هم باشد که معمولا دستکم یک دو هفته ای پست مدارک از ایران به نروژ به درازا می کشد.


شانس دریافت پذیرش و عوامل موثر در آن

پذیرش تحصیلی شما در دانشگاههای نروژ بستگی به مجموعه عواملی دارد که هر کدام از آنها دارای امتیاز خاص خود هستند و مجموع این امتیازات به شما یک نمره کل یا نمره merit ی را اختصاص می دهد که بر اساس آن هر دانشگاهی با توجه به وجود ظرفیت های خالی خود در آن رشته یا رشته ها یک نمره حد نصاب یا یک تعداد مشخصی از دانشجوها را برای آن دوره اعلام می کند که با مقایسه آن با مجموع نمرات کسب شده شما، در نهایت موجب پذیرش یا عدم پذیرش شما خواهد شد.متاسفانه امکان اطلاع از جزئیات بیشتر این نمرات یا ظرفیتها برای دانشگاهها میسر نمی باشد اما مدارک اصلی موردنیاز همان ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی،ریزنمرات و ارائه مدرک زبان هستند.سایر مدارک مثل سوابق کاری،رزومه،مقالات و انتشارات علمی،رفرنس یا معرفی نامه از اساتید یا کارفرمایان و... جزو مدارک تکمیلی شما محسوب می شوند که الزامی نیستند ولی درصورت ارائه و ارسال آنها، بی تاثیر در افزایش مجموع نمرات شما نخواهند بود.داشتن معدل بالا و همچنین فارغ التحصیل بودن از دانشگاههای دولتی شهرهای بزرگ مثل تهران-تبریز-اصفهان-مشهد و... شانس قبولی شما را از طریق افزایش مجموع امتیازات شما افزایش می دهند.تجربه نشان می دهد که دانش آموختگان دانشگاههای آزاد،غیرانتفاعی و غیره از ایران حتی در صورت داشتن معدل های متوسط اما با داشتن نمره ی زبان بالا همچنان از شانس دریافت پذیرش برخوردار هستند.


قدم چهارم: انتظار برای دریافت پذیرش و اقدام برای ویزای تحصیلی نروژ در صورت قبولی

با توجه به متفاوت بودن زمان ثبت نام و ارسال مدارک در دانشگاههای مختلف،زمان اعلام نتایج نهایی پذیرش ها متفاوت است.برای اطلاعات بیشتر سایت دانشگاه انتخابی تان را چک کنید.پس از اعلام نتایج  پذیرش ها و در صورت قبولی، می توانید از طریق سفارت نروژ در ایران و یا سفارت نروژ در محل زندگی تان و در هر جایی که هستید برای دریافت ویزای دانشجویی خود اقدامات لازم را انجام دهید اما یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز در مرحله پس از قبولی و مرحله اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی واریز هزینه یکسال زندگی تان در نروژ به حساب دانشگاه موردنظرتان است.

در صورتی که برای هزینه های زندگی در نروژ از بودجه شخصی خود می خواهید استفاده کنید( از هیچگونه کمک هزینه یا فاند تحصیلی بهره نمی برید)،بایستی در زمان اقدام برای ویزا مبلغی را تحت عنوان ضمانت نامه مخارج زندگی سالیانه خود به  حساب دانشگاه واریز کنید.مبلغ تعیین شده پایه کنونی 94,400 کرون نروژ  برای زندگی در نروژ برای یک سال می باشد.هر کرون نروژ در زمان نگارش این مطلب در بازار آزاد ایران معادل حدودا 500 تومان بوده است.

نکته قابل توجه دیگر نیز این است که برخلاف گواهی بانکی که برای تحصیل در دانشگاههای سوئد مورنیاز است و در آن دانشجو می تواند این مبلغ را برای مدت یکروز در حساب خود گذاشته و پس از تهیه گواهی بانکی ترجمه شده کل مبلغ را  از حساب خود برداشت کند،در سامانه ی تحصیلی در کشور نروژ این کار امکان پذیر نیست. این بدین معنی است که مبلغ موردنظر تا زمانی که وارد نروژ نشده اید و  تا زمانی که یک حساب بانکی به نام خودتان در نروژ باز نکرده اید، به شکل امانت و ودیعه نزد دانشگاه باقی می ماند و پس از اخذ ویزای تحصیلی و ورود به نروژ و افتتاح حساب بانکی نروژی،به حساب شخصی شما مجددا واریز می شود.ویزای دانشجویی در صورت دوساله بودن دوره ی تحصیلی شما در نروژ،ویزای دانشجوییی شما پس از یکسال قابل تمدید خواهد بود.این یعنی آنکه در ابتدا برای ورود به نروژ یک ویزای دانشجویی یکساله دریافت می کنید و پس از یکسال با نشان دادن کارنامه تحصیلی یکسال پیش خود بعلاوه موجودی حساب بانکی مجددا یکسال دیگر ویزایتان را اما اینبار از داخل نروژ تمدید خواهید نمود.


قدم پنجم و آخر: دریافت ویزا،پرواز به نروژ و شروع کلاسها

ترم پائیز Autumn در دانشگاههای نروژ از اواخر ماه آگوست و اوایل سپتامبر آغاز می شود.سعی کنید زمانی که ویزای خود را دریافت می کنید برای رزرو بلیت و خرید آن اقدام کنید تا بعدها برای رسیدن به زمان ثبت نام رسمی در دانشگاه به مشکل برنخورید.در صورتی هم که ویزای شما به هر دلیلی صادر نشود، می توانید مبلغ بلیت خودتان را پس بگیرید.بنابراین،رزرو و خرید زودتر بلیت را فراموش نکنید!


وضعیت اقامتی همسر یا خانواده فرد دانشجو پس از دریافت پذیرش از دانشگاه

فرد دانشجو در نروژ در صورتی که از دانشگاه موردنظر خود در نروژ پذیرش تحصیلی برای دوره ای حداقل 2 ساله دریافت کند،می تواند در زمان اقدام برای ویزای دانشجویی در کشور خود و یا پس از ورود به نروژ تنها و تنها برای همسر و فرزند یا فرزندان خود تقاضای ویزای همراه دانشجو نماید.شرایط مالی خاصی نیز برای احراز ویزا در اینگونه موارد مورد نیاز است که اطلاعات کامل آن را می توانید در اینجا بیابید.


هزینه زندگی دانشجویی در نروژ

بر اساس آنچه اداره مهاجرت نروژ تعیین کرده است،مبلغ 94400 کرون برای هزینه یکسال یک دانشجو برآوردی تقریبا منطقی است که تقریبا هزینه ماهیانه 7900 کرون را نشان می دهد اما اگر کمی صرفه جو باشید و زندگی را خیلی سخت نگیرید و در خوابگاه دانشگاه سکونت گزینید،می توانید با 6000 کرون در ماه هم زندگی دانشجویی جمع و جوری داشته باشید.این هزینه شامل تمامی هزینه ها از جمله هزینه اجاره یک اتاق کوچک،خورد و خوراک و رفت و آمد و غیره ... می باشد.


خوابگاه دانشجویی در نروژ

هر دانشگاه در نروژ به همراه ارسال نامه پذیرش برای شما،معمولا اطلاعاتی شامل اطلاعات نحوه اجاره خانه و شرایط زندگی در نروژ را در قالب یک کاتالوگ یا فایل راهنما برایتان ارسال می کند.بنابراین نگران این مسائل نباشید.تمامی این موارد را می توانید پیش از ورود به نروژ حل و فصل کنید.


کار دانشجویی در نروژ

بر اساس قانون نروژ،دانشجویان خارجی در نروژ می توانند 20 ساعت در هفته کار پاره وقت داشته باشند.درآمد حاصل از کارهای پاره وقت خیلی نیست اما می تواندجوابگوی بخشی از هزینه های شما باشد گرچه فشار درسها و امتحانات و ندانستن زبان نروژی به شما معمولا حداقل تا پس از پایان تحصیل این اجازه را نخواهد داد که هم کار کنید و هم درس بخوانید مگر اینکه کاملا وقت خودتان را به کار اختصاص دهید که باز از درسها عقب خواهید ماند اما اگر به هر صورت علاقه مند به یافتن کار در نروژ بودید،می توانید از سایت فین بهره ببرید و یا مطلب پیشین وبلاگ را درباره نحوه پیدا کردن کار در نروژ در اینجا بخوانید.


کمک هزینه های تحصیلی یا اسکولارشیپ ها در نروژ

بخاطر رایگان بودن تحصیل در نروژ،معمولا کمک هزینه های خاصی برای دانشجویان خارجی بویژه برای دانشجویان ایرانی برای تامین هزینه زندگی شان در نروژ در نظر گرفته نمی شود.البته بطور معمول فهرست این کمک هزینه ها در سایت هر دانشگاه در بخش Scholarships اعلام می شود اما بیشتر آنها مربوط به دانشجویان سایر کشورها با شرایط خاص می شود.فهرستی از این کمک هزینه ها را می توانید در اینجا مشاهده کنید.


وضعیت اقامت پس از پایان تحصیلات در نروژ

همانطور که می دانید ویزای دانشجویی در نروژ در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد یک ویزای موقت است که نهایتا تا دوره پایان تحصیل به شما این اجازه را می دهد که در خاک نروژ بمانید.پس از پایان تحصیلات در صورتی که بتوانید پیشنهاد کار دریافت کنید می توانید برای ویزای کاری اقدام کنید و در نروژ بمانید.همچنین می توانید در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید پس از پایان تحصیلات یا حداقل پس از گذشت یک ترم از درسها،برای دریافت ویزای کاری در نروژ اقدام کنید و در صورت یافتن کار ویزای دانشجویی خود به ویزای کار تغییر دهید.شرایط ویزای کاریابی نروژ در مطلب قبلی وبلاگ زیر آسمان نروژ در اینجا نوشته شده است.راه دیگر برای ماندن در نروژ،اقدام از طریق ازدواج با یک شهروند نروژی یا فردی ست که دارای اقامت دائمی نروژ است که شرایط آن در اینجا توضیح داده شده است.


منابع نروژی مفید برای دریافت اطلاعات تکمیلی:

StudyinNorway

VisitNorwayنگارش،تهیه و تنظیم: علی مهدی پور

*درصورتی که قصد لینک این صفحه را دارید،از نوار تولبار بالای صفحه به کل مطلب لینک کنید.لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ کپی رایت در ایران کمک کنیم.

نظرات (7)
حسین ||
یکشنبه 4 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 11:52
بسیار کامل بود
امتیاز: 3 1
پونه ||
دوشنبه 3 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 12:34
سلام و ممنون از اطلاعاتتون. آیا من میتونم دوره IELTS رو در یکی از کشور های سوئد فنلاند یا نروز بگذرونم حتی اگر باید شهریه پرداخت کنم و بعد برای دانشگاه درخواست بدم؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود پونه جان
چنین امکانی وجود دارد اما بسیار هزینه بر است.هزینه های زندگی هم هست.شما در ایران براحتی و با هزینه بسیار اندک می توانید مدرک زبانتان را بگیرید و سپس برای هر دانشگاه اقدام کنید.پیروز باشید
دیبا ||
یکشنبه 9 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 08:20
سلام. میشه لطفا شرایط مقطع کارشناسی رو هم به همین کاملی به ما بگید؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود دوست من
برای مقطع کارشناسی مدرک زبان سوئدی باید داشته باشید جون بیشتر دوره ها به زبان سوئدی تدریس می شوند
مانا ||
پنج‌شنبه 20 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 09:14
سلام. برای مقطع کارشناسی هم شرایط همیطور است + زبان سوئدی؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
برای مقطع کارشناسی مدرک زبان نروژی باید داشته باشید.تعداد اندکی از رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می شوند که فهرست آنها در سایت www.studyinnorway.no موجود است.پیروز باشید
ناهید ||
شنبه 16 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 10:47
سلام و عرض ادب
از اینکه با حوصله و دقت مطالب سایت را گردآموری کردید و به صورت رایگان اطلاعات با ارزشی را در اختیار علاقمندان قرار میدهید ، از شما قدردانی میکنم.لطفا در مورد رشته کامپیوتر گرایش شبکه یا امنیت و امکان تحصیل در مقطع ارشد این رشته ها و یا بازاز کار و جذب در این رشته هارا هم بفرمایید.ممنون
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود ناهید جان و سپاس از مهرت
امکان ادامه تحصیل و کار پس از پایان درس در این رشته وجود دارد.برای اقدام جهت دریافت پذیرش به سایت زیر مراجعه کنید
www.studyinnorway.no
مهرانا ||
شنبه 10 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 17:15
قدم اول چه می باشد. دفتری در ایران دارید
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود مهرانا جان
این مطلب برای اطلاع رسانی آزاد درج شده و این وبلاگ هم هیچگونه فعالیت تجاری ندارد.شما با این مطلب راهنما فکر نمی کنم نیازی به فردی یا شرکتی داشته باشید.پیروز باشید
پویان ||
چهارشنبه 28 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 14:57
سلام.من در رشته مهندسی عمران در دانشگاه آزاد فارغالتحصیل شدم. و امسال در مقطع ارشد در رشته هنر رشتع عکاسی موفق به قبولی شدم و رزومه کاریم دارم و مدرک فنی حرفه ای عکاسی و تجربه زیاد در زمینه عکاسی دارم و حال میخوام در رشته عکاسی در خارج از ایران ادامه تحصیل بدهم لطفا اگر ممکنه راهنمایی کنید.
با تشکر و عرض خسته نباشید
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
همین مطلب را بخوانید.همه چیز توضیح داده شده است.البته برای رشته عکاسی شاید شانس زیادی برای گرفتن پذیرش نباشد اما در رشته عمران شاید بتوانید در سایت زیر دانشگاهتان را پیدا کنید
www.studyinnorway.no
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد